Birkaç Adımda Daha Hızlı Yağ Yakmak

Birkaç Adımda Daha Hızlı Yağ Yakmak

Herkese merhaba. Bu yazımda sizlere vereceğim tavsiyeler sayesinde vücutlarınızdaki yağları çok daha hızlı bir şekilde yakacaksınız. Vücudunuzdaki yağlardan daha hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız okumaya devam edin. Konunun sonunda sizlerde vereceğim birkaç adımda daha hızlı nasıl yağ yakabileceğinizi öğreneceksiniz. Haydi başlayalım.

Günümüzde kilo alıp kilo verme konusunda sorun yaşayan binlerce kişi var. Kilo verip yağ yakmak sabır ve özveri gerektirir. Herkes yağ oranı az olan bir vücuda sahip olmak ister. Fakat bunun için masa başında oturup kilo vermeyi beklememelisiniz. Bu yüzden; hemen harekete geçin. Çeşitli araştırmalar yapın ama her bulduğunuz bilgiye güvenmeyin. Hemen bir spor salonuna yazılmanız sizin için çok daha faydalı olacaktır. Fakat spor salonuna yazılacak vaktiniz yoksa da çok üzülmeyin. Sadece beslenme ve uyku düzeninize dikkat ederek de yağ yakmanız mümkün. Şimdi gelelim asıl konumuza. Birçok kişi spor salonuna gitse de araştırmalar yapıp beslenmesine dikkat etmeye çalışsa da uygulamadığı 2-3 madde yüzünden vücudundan yağ yakamıyor yada bu süreç çok yavaş ilerliyor. İş böyle olunca da kişi spora ara veriyor yada spora tamamen veda ediyor. İşte tam burada size vereceğim birkaç tavsiyem var. Bu vereceğim tavsiyelere uyarak vücudunuzdan çok daha hızlı bir şekilde yağ yakabileceksiniz. Peki; vücudumdaki yağlardan nasıl kurtulurum? dediğinizi duyar gibiyim. Haydi konu başlığımızı inceleyelim.

Birkaç Adımda Daha Hızlı Yağ Yakmak

Kilo verip yağ yakmak kolay bir iş değildir. Ancak neden böyle bir hedefiniz var ise doğru yollardan ilerlemiyorsunuz. Sabırlı ve özverili bir kişi olsanız bile yanlış yollar ile vücudunuzdaki yağlardan kurtulamayabilirsiniz. Bu yüzden şimdi sizlere maddeler halinde bu konuyu detaylıca anlatacağım.

  • KALORİ AÇIĞI OLUŞTURMAK

Gün içinde neler tüketip ne kadar enerji harcadığınızı az çok tahmin edersiniz. Kalori açığı oluşturmanız için kalori hesabınızı iyi yapmalısınız. Gün içinde tükettiğiniz kalori miktarını ve harcadığınız kalori miktarını hesaplayın. Daha sonra hedefiniz kilo vermek ve yağ yakmak olduğu için gün içinde harcadığınız kalori tükettiğiniz kaloriden fazla olmalıdır. İşte gün içinde harcadığınız kalori ve tükettiğiniz kalori miktarı arasındaki farka kalori açığı diyoruz. Fakat bu noktada dikkat dikkat etmeniz gereken en önemli şey; harcadığınız kalori miktarı tükettiğiniz kaloriden çok fazla olmamalıdır. Durum böyle olursa kalori açığı ilk başlarda çok olduğu için vücut yağ yakımını durduracaktır ve sağlığınız da olumsuz etkilenecektir. Bu yüzden doğru olan yöntem; 100-150 arası kalori açığı başlangıç için idealdir. Daha sonra ilerleyen haftalarda bu aradaki farkı biraz biraz arttırabilirsiniz. Böylelikle çok etkili bir şekilde yağ yakımı sağlayabilirsiniz.

  • HAFTANIN BELİRLİ GÜNLERİNDE KARDİYO YAPMAK

Eğer vaktiniz varsa yağ yakmak isteyen bir kişi için kardiyo hareketleri vazgeçilmezdir. Haftanın 3-4 günü 45-60 dakika arası kardiyo egzersizleri yapın. 3-4 gün peş peşe gitmek yerine aralara 1 gün off vererek devam edin. Böylelikle çok daha verim alırsınız. Ve tek bir kardiyo hareketinde sabit kalmayın. Tüm kardiyo hareketlerini toplam süreye orantılayın.

  • GEREĞİNDEN FAZLA YAĞ, TUZ VE ŞEKERDEN UZAK DURMAK

Gereğinden fazla yağ ve tuz içeren besinlerden uzak durmalısınız. Vücuttan yağ atmak isterken tam tersi yöne dönebilir. Ayrıca, şeker tüketimini minimuma düşürmelisiniz. haftanın 1 günü 1 öğününüzde cheat meal yaparak kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Vücudun ihtiyacı olan şekeri de aşırıya kaçmayarak doğal meyvelerden alabilirsiniz.

  • ASİTLİ İÇECEK TÜKETİMİNİ MİNİMUMA DÜŞÜRMEK

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.