Spor İçin Motivasyon

Home | Advices | Spor İçin Motivasyon
Spor İçin Motivasyon

Spor İçin Motivasyon

Spor İçin Motivasyon!

Her yaptığımız iş gibi sporda da motivasyon her şeydir. Motivasyonu düşük olan kişi başarıya çok uzaktır. ‘Spor için Motivasyon sözleri‘ paylaşmamda ki amaç; sizlerin hayallerinize, başarmak için yürüdüğünüz yoldaki engelleri daha rahat aşmanızdır.

Spor ve motivasyon doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Bir kişi yaptığı işi severek, başarmak istediği hayaller kurmadan yapar ise başarıya bir türlü ulaşamaz. Beni en çok motive eden bir sözü burada sizlerle paylaşmak istiyorum. ‘Bazen antrenmana gitmek zor geliyor, ama aklıma gelen; bırakmak için mi başladın? sorusu salona gidip daha iyi antrenman yapmamı sağlıyor. Hedeflerinizi düşünmek her zaman en büyük motivasyonu sağlar.’ Ne kadar güzel bir söz değil mi? Ben her spora gitmeye üşendiğim zamanlarda bu sözleri açıp okuyup daha büyük bir istekle spora gittiğimi biliyorum.

Bırakmak için mi başladın? sözü benim en çok hoşuma giden kısımlardan. Haftanın her günü beslenmenize dikkat etmek, 3-5 günü spor yapmak, düzenli uyumak, yağ, tuz ve şekeri minimuma düşürmek ve sağlığımıza dikkat etmek kişiyi belirli dönemlerde çok zorluyor ve sıkıyor. Böyle dönemlerde isteğimiz biraz da olsa kırılıyor. Bu yüzden anlatmak istediğim nokta; motivasyon, o işi ne kadar istediğiniz, kurduğunuz hayaller eşittir başarı demektir. Motivasyonu yüksek olan bir kişinin başarıya ulaşması an meselesidir. Bunu asla unutmayın.

Sizlerin ufakta olsa motivasyonunuzu sağlayabilmek beni çok mutlu eder. Umarım beğenirsiniz ve motive olursunuz. Hepinize sağlıklı, mutlu günler diliyorum. Kendinize iyi bakın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.