CrossFit

Home | CrossFit
CrossFit

Karşımızda yepyeni bir spor programı var, cross fit! Vücudu güçlendirmek ve şekle sokmak için bugün en çok tercih edilen spordan olan cross fit bir çok egzersizden oluşuyor.

Güç ve kondisyon odaklı, devamlılık sağlayan, birkaç eklemi aynı anda çalıştırdığımız hareketlerden oluşan bir antrenman çeşidi olan crossfit’in amacı, insanın sahip olduğu; hız, güç, denge, koordinasyon, kuvvette devamlılık, dayanıklılık, esneklik, çeviklik ve isabetlilik gibi 10 temel özelliğin hepsini esas alarak, bizi her alanda geliştirmek, hayat standartlarımızı ve atletik performansımızı arttırmaktır. Çok kısa bir sürede vücudunuzdaki değişimleri hissettirecek bu antrenman çeşidi vücudu biraz zorlayacağı için, daha önce spor yapmamış birinin limitlerini zorlayabilir. Genel olarak koşmak, zıplamak, ağırlık kaldırmak, çekmek daha da minor olarak barfix, şınav, mekik, squad kısacası basit gibi görünen ama vücudunun limitlerini zorlayan her şeyi içeren çalışma sistematiğidir, doğru yapıldığı sürece en seveceğiniz sporlardan biri olabilir.

CrossFit sporu nedir?
Kardiyovasküler dayanıklılık, iş yapabilme kapasitesi, güç, esneklik, patlayıcı kuvvet, hız, koordinasyon, çeviklik, denge, vücut kontrolü olarak sıralanır. CrossFit antrenmanları tek bir bölgeyi izole çalıştırmayı değil, birden fazla eklemin dahil olduğu ve bir çok ana kas grubunun harekete katıldığı fonksiyonel hareketlerle bütün vücudu dengeli çalıştırmayı hedefleyen spor türüdür.

CrossFit, günümüzün hızla daha çok tercih edilen güç ve forma sokma programlarından biridir. Vücudunuzu sadece bilinen değil, bilinmeyenlere de hazırlamanızı sağlamak hedefiyle kurulan spor tekniği Cross Fit’in vücuda pek çok faydası vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.