Bisiklet Sürmek

Home | Bisiklet Sürmek
Bisiklet Sürmek

Kondisyon bisikletleri aslında zayıflama bisikleti ile aynı manada kullanılmaktadır. Özellikle kış aylarında dışarıda yürüyüş ve egzersiz imkanı bulamayan veya büro ortamında çalışanlar için Kondisyon bisikleti kullanmak gerçekten hem sağlığa faydalı hem de kilo kontrolünü ve zayıflamayı sağlayan bir eylemdir.

Manyetik Kondisyon bisikletleri ile egzersiz hareketleri programı ise internette pek yer almayan bir husustur. Sizlere bu yazımızda hem kondisyon bisikleti alırken nelere dikkat etmeliyiz, en iyi kondisyon bisikleti markası hangisidir bu konuda aydınlatacağız hem de örnek bir kondüsyon bisikleti egzersiz programı vereceğiz.

Zayıflama veya diğer adıyla kondisyon bisikleti kadar etkili ve kalıcı bir bölgesel incelme ve zayıflama sağlayan başka bir zayıflama aletini şahsen ben tanımıyorum.  Kondisyon bisikletini etkin bir biçimde sürekli olarak kullanırsanız 6 ayda 20 kilo verebileceğinizi garanti ederim. Bir yakınım, başka hiç bir diyet ve egzersiz programı yapmadan ve sadece bitkisel zayıflama tabletleri desteğiyle 4 ayda 15 kilo kalıcı zayıfladı. Şu anda ideal kilosunda ve kondisyon bisikleti egzersizlerini hafifleterek te olsa devam ettiriyor.

Kondisyon bisikletlerinde 4 veya 5 ayrı fazda zorluk düzeyini ayarlamaya yarayan vites benzeri bir düzenek bulunmaktadır. Sizlere tavsiyem orta düzey olan bir düzeyi seçmenizdir.  Zamanla bacak ve baldır kaslarınız güçlendikçe daha yüksek efor gerektiren düzeylere geçebilirsiniz.