CRUNCH

Crunch hareketi karın kasları için oldukça verimli bir çalıştırıcı hareket dizisidir. En temel karın hareketlerinden biri olarak görülen bu egzersiz tıpkı mekik hareketine benzer ama mekik hareketinin aksine bel sağlığı için daha faydalıdır.

Crunch hareketlerinin verimli bir şekilde yapılması ve başarıya ulaşması için mutlaka düzenli olarak yapılması gerekiyor. Hangi antrenman tipini uyguluyorsanız; örneğin kol, bacak ya da sırt hiç fark etmez, crunch egzersizini mutlaka her antrenmanda yapmanız gerekiyor. Hatta birçok kişiye göre crunch egzersizini mümkün olduğu sürece haftanın 7 günü bile yapabilirsiniz.

Bu hareketleri düzenli olarak, aralıksız bir şekilde 2 hafta boyunca uygulamanız sizi forma sokacak ve daha sonra artık istediğiniz her antrenmandan sonra yapabilecek düzeye gelirsiniz. İşin püf noktası ilk birkaç gün zorlansanız da antrenmanı kesmemekte. Zaten birkaç gün dayandıktan sonra karın bölgenizde kendinizin de fark edeceğiniz bir sertleşme göreceksiniz. İşte bu, sizin için en büyük motivasyon kaynağı olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.